Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Зонування кімнат. Основні правила і прийоми.

Основні правила і прийоми зонування приміщень.
Зонування кімнат. Основні правила і прийоми.

Один з плюсів сучасних новобудов - вільні планування. І якщо ви стали власником квартири з чистим плануванням, не поспішайте будувати стіни. Скористайтеся таким декоративним прийомом як зонування. Зонування - це поділ житлового приміщення на функціональні зони, що відповідають основним потребам і стилю життя власника квартири. З його допомогою можна створити сучасний інтер'єр, а відсутність капітальних перегородок зробить приміщення більш просторим і світлим, завдяки безперешкодному доступу сонячного світла з вікон.

Правила зонування

 • Щоб не втратити відчуття простору, не перевантажуйте приміщення зайвими меблями, технікою і предметами декору. Відмовтеся від громіздких масивних виробів. Оптимальним варіантом буде вибір вбудованих або трансформуючихся меблів.
 • У кожної функціональної зони повинно бути своє джерело світла: люстра у вітальні, підвісний світильник над обідньою зоною, бра в спальні, настінний або настільний світильник над робочою зоною, абажур в зоні для читання і відпочинку. Світло допомагає зонувати приміщення і робить його візуально більше.
 • Так як в спальні необхідні усамітнення і спокій, краще розташовувати її в самій віддаленій частині квартири.
 • Місця для зберігання варто зробити прихованими. Можна облаштувати гардеробну або вбудовану шафу.
 • Для основних несучих поверхонь слід вибирати єдину колірну гаму, а окремі зони можна виділити за допомогою кольорових акцентів.

Прийоми зонування

 • Декоративні перегородки і ширми.
 • Розсувні двері з напівпрозорими стеклами і перегородками. Цей прийом можна використовувати при поділі вітальні та спальні.
 • Використання різних матеріалів, текстур або квітів на стінах і підлозі виділить необхідну зону із загального нейтрального фону.
 • Подіум. Дозволяє відокремити одну з зон від загального об'єму приміщення. Його також можна використовувати в якості додаткового місця зберігання.
 • Фіранки. Завдяки великому асортименту текстильного декору, можна підібрати фіранки з найрізноманітніших матеріалів, які гармонійно впишуться в будь-який стиль інтер'єру.
 • Меблі. Стелаж, диван або комод допоможуть візуально розділити простір на дві окремі зони.

Пам'ятайте, що будь-яке зонування кімнат направлено в першу чергу на те, щоб вам було затишно і комфортно у власному домі.