Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Як зробити темну квартиру світліше

Поради по обстановці і декорування квартир з недостатнім освітленням.
Як зробити темну квартиру світліше

У темній квартирі з недостатньою кількістю природного освітлення дискомфортно і незатишно. Недолік сонячного світла сильно впливає на фізичне, психологічний  і емоційний стан мешканців. Але це не привід впадати у відчай. Ось кілька простих порад, які допоможуть зробити темну квартиру світліше і просторіше.

Меблі

Якщо у вас погано освітлена квартира, не варто вибирати габаритні і темні меблі, а також перевантажувати житловий простір великою кількістю меблів. Важливо ретельно продумати розстановку, щоб все було на своїх місцях і не заважало поширенню сонячного світла. Віддавайте перевагу світлим і легким меблям на високих ніжках. Зверніть увагу на предмети зі скляними або дзеркальними вставками.

Текстиль та аксесуари

Декоративні аксесуари і текстиль привносять в інтер'єр затишок і індивідуальність, але в приміщенні з недоліком природного освітлення їх не повинно бути багато. Не навантажуйте стіни великою кількістю картин і фотографій, досить буде дзеркала будь-якої форми і розміру і пари полотен. Дзеркала, взагалі, просто необхідні в темній квартирі. Вони завжди виграшно виглядають і, за рахунок відображень, роблять приміщення більше і світліше. Вікна краще залишати максимально відкритими, щоб ніщо не перешкоджало проникненню сонячного світла. Не захаращуйте підвіконня квітами і будь-якими іншими аксесуарами. І ніяких важких гардин, краще декорувати вікна легким тюлем або органзой. Якщо підлогове покриття в квартирі темних тонів, постеліть світлий килим, він зробить інтер'єр більш м'яким і затишним. Для м'яких меблів темних кольорів купите світлі чохли або покривало. Також відмінно підійдуть яскраві подушки, тільки не переборщіть з їх кількістю, пари штук буде достатньо.

Освітлення

У темній квартирі джерел світла повинно бути багато. Використовуйте люстри, вбудовані точкові світильники, бра, настільні лампи, торшери та декоративне підсвічування. Одного тільки центрального освітлення буде недостатньо. У зоні для відпочинку і читання встановіть торшер або бра. А для того щоб виділити певні елементи інтер'єру (картини, фотографії або полиці з книгами) підійде декоративне точкове підсвічування. Для регуляції яскравості освітлення встановіть диммери. Велика кількість світла допоможе візуально збільшити об'єм приміщення і створить потрібний настрій.

Кольорові акценти

Для основних поверхонь, при обмеженому природному освітленні, варто віддати перевагу пастельним тонам. А щоб інтер'єр не став нудним і безликим, розставте кольорові акценти за допомогою декоративних аксесуарів, текстилю або якого-небудь предмету меблів.