Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Як спланувати висвітлення в квартирі

Поради по плануванню освітлення в квартирі
Як спланувати висвітлення в квартирі

Комфорт в будинку багато в чому залежить від грамотно спроектованого освітлення. За допомогою світильників, люстр, бра і торшерів можна підкреслити всі достоїнства вашого інтер'єру і приховати недоліки, оформити кожну кімнату гармонійно і функціонально. Тому, до вибору освітлювальних приладів потрібно поставитися дуже серйозно.

Освітлення буває загальним (люстра або сітка з вбудованих світильників на стелі), спрямованим (настільні лампи, торшери, підвісні світильники), декоративним (освітлювальні прилади, які не виконують практичної функції, а розставляють акценти в інтер'єрі, наприклад, підсвічування ніш, вбудовані лампи в підлозі). Вибір виду освітлення залежить від функціонального призначення кімнати і від уподобань господарів квартири.

У передпокої відсутність сонячного світла доведеться заповнювати яскравим освітленням. Вбудовані світильники на стелю підійдуть в якості загального освітлення. Настінні бра біля дзеркала і підсвічування шафи, також будуть дуже до речі.

У вітальні краще використовувати всі види освітлення. Верхнє світло створює загальне враження, робить інтер'єр більш вишуканим. Але з ним важливо не перестаратися, тому що занадто яскраве освітлення буде дратувати і зробить помітними будь-які вади обстановки. У зоні для відпочинку і читання потрібно встановити торшер, спеціальні лампи для читання або бра. А для книжкових полиць, картин і ніш відмінно підійде точкова декоративне підсвічування. У вітальні стоїть встановити диммери, які будуть регулювати яскравість освітлення.

Як правило, в кухні висвітлюють робочу поверхню і обідню зону. Хороший варіант - вбудовані світильники уздовж кухонних шафок, підсвічування над стільницею і окремий світильник над столом. Ще один світильник можна встановити в витяжці над плитою. Не варто забувати про безпеку - все вимикачі повинні бути захищені від попадання вологи.

У спальні важливий комфорт, все тут повинно допомагати відпочинку. Тому, вона не потребує яскравого освітлення. Тут можна встановити світильники або лампи для читання біля ліжка, також буде потрібно підсвічування шафи і дзеркала.

Дитяча повинна бути добре освітлена. Обов'язково потрібно загальне освітлення, а в зонах для навчання та ігор необхідно встановити настільні лампи або підвісні світильники. Щоб додати затишку, можна прикрасити кімнату декоративними гірляндами або нічниками.

Відмінним рішенням для ванної стануть вбудовані світильники для верхнього світла і настінні бра для дзеркала. Тут також, як і на кухні, важливо захистити всю електрику і передбачити спеціальні розетки і вимикачі з захистом від бризок і пара.

Важливо заздалегідь продумати кількість і розташування освітлювальних приладів в кожній кімнаті, так як проводку монтують під час чорнової обробки і, якщо в кінці ремонту вам захочеться додати підсвічування або світильник, то це обійдеться досить дорого.