Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Як правильно спланувати положення розеток в квартирі

Поради про те, як спланувати розташування електричних розеток у квартирі.
Як правильно спланувати положення розеток в квартирі

Комфортне проживання в сучасній квартирі багато в чому залежить від того, наскільки вірно в ній розташовані електричні розетки. Дуже важливо продумати схему електричних точок до того як ви приступили до ремонту. Зміни положення розеток і проводки на пізніх етапах ремонту можуть спричинити за собою значні додаткові витрати. Кількість розеток у кожній кімнаті також грає важливу роль. Варто заздалегідь прорахувати, скільки техніки буде підключено в тій чи іншій зоні, щоб надалі мінімально використовувати подовжувачі та розгалужувачі.

Кухня

Кухня, мабуть, сама енергозатратна кімната. Тут, швидше за все, буде розташовано максимальна кількість розеток. Ось список електроприладів, під які слід закласти електроточки:

 • Плита або панель
 • Духова шафа
 • Холодильник
 • Посудомийна машина
 • Мікрохвильова піч
 • Витяжка
 • Кондиціонер
 • Чайник
 • Кавоварка
 • Мультиварка
 • Блендер
 • Тостер
 • Освітлення
 • Інша дрібна побутова техніка

Може бути, на даному етапі ви не плануєте встановити в повному обсязі елементи даного списку, але немає ніякої гарантії, що ви не зважитесь додати їх в майбутньому. Тому краще встановити на кілька розеток більше. Можна врахувати, що не вся дрібна техніка буде підключена одночасно. Розетки для вбудованої техніки краще розташувати за сусідніми шафами. Розміщувати їх безпосередньо за побутовою технікою не рекомендується. Звичайна висота розеток для вбудованої побутової техніки близько 30-60 см. Розетки для дрібної техніки краще встановити над стільницею на висоті 10-30 см. Положення над мийкою і плитою також не рекомендуються. Бажано щоб це були моделі розеток із захистом від вологи. Додатково знадобиться розетка для телевізора, розташована безпосередньо за ним. Не забудьте про розетки на випадок, якщо вам буде потрібно встановити настільний світильник, підключити зарядку для телефону, ноутбук або пилосос.

Спальня

Перш за все, повинні бути розетки по обидва боки від ліжка. Тут ви будете підключати світильник на тумбочці, заряджати телефон, ноутбук або електронну книгу. Це дійсно дуже зручно. Положення інших розеток залежить від меблів і дизайну спальні. Це можуть бути електроточки для телевізора, ноутбука або комп'ютера, встановлені над столом. Звичайно, знадобляться розетки для підключення додаткових приладів. Їх краще розмістити в легко доступному місці на висоті близько 50-80 см від підлоги.

Дитяча

Вимоги до розеток тут схожі з рекомендаціями щодо розміщення їх в спальні. Це розетки в безпосередній близькості від тумбочки біля ліжка, в зоні робочого столу і кілька легко доступних розеток для підключення непостійних електроприладів. У цій кімнаті можна розташувати розетки із захисними кришками.

Вітальня

Рідкісна вітальня сьогодні обходиться без телевізора. Заплануйте розетку під нього на висоті близько 130-150 см. Таким чином вона буде закрита екраном. Можливо, знадобляться і розетки для ігрової приставки, програвача, акустичної системи. Їх краще сховати за тумбою або розмістити в безпосередній близькості від неї. Розетки біля дивана в зоні відпочинку можуть стати в нагоді для зарядки гаджетів і підключення світильників. Не забувайте про електроживлення для кондиціонера, зволожувача повітря та іншої техніки, яку збираєтеся використовувати у вітальні. Пам'ятайте, що більшість таких приладів має досить короткий шнур живлення.

Ванна

Тут бажано всі розетки зробити вологозахищеними. Мінімальна відстань від джерел води становить 60 см. Знадобляться розетки в зоні умивальника. Це, як мінімум, одна для дрібних приладів типу фена, плойки, бритви і одна для підключення підсвічування дзеркала. Розетки для більш великої побутової техніки, такої, як пральна машина і водонагрівач, розміщуються в безпосередній близькості від їх місця розташування. Не забувайте про часто недостатню довжину кабелів живлення таких електроприладів. Можливо, буде потрібно розетка для сушарки рушників.

Передпокій

Тут можна обійтися мінімумом електричних розеток. Прилади, які можуть використовуватися в передпокої це пилосос, wi-fi роутер, сушарка для взуття, освітлення.

Висновки

Заздалегідь сплановане положення розеток, безсумнівно, зробить проживання в квартирі комфортнішим і позбавить від додаткових витрат. Середня кількість електроприладів, які використовуються вдома в останні кілька років помітно зросла. Зросли і вимоги до системи електроживлення. Ми радимо вам довірити планування електроточок професіоналам. Це заощадить час на початковому етапі і гроші протягом усього ремонту.