Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Як обрати надійного забудовника

Поради щодо вибору надійної будівельної компанії.
Як обрати надійного забудовника

Найважливіше завдання для кожного, хто збирається придбати квартиру в новобудові — вибрати надійну будівельну компанію. У цій статті ми розповімо на які критерії варто звернути увагу, щоб вибрати відповідального забудовника, якому можна довірити свої кошти і комфортне безпечне проживання в майбутньому.

Вивчити історію забудовника

Перш за все, необхідно вивчити історію забудовника: скільки років він на ринку, скільки об'єктів введено в експлуатацію, наявність нових споруджуваних об'єктів. У великій компанії з багаторічною історією і хорошою репутацією набагато менше шансів потрапити в сумнівну історію, ніж у маловідомого забудовника, який починає своє перше будівництво. На рахунку забудовника має бути достатня кількість успішно реалізованих і вчасно зданих проектів. Ознайомитися з історією компанії можна на офіційному сайті забудовника.

Проаналізувати цінову політику забудовника

Наступний важливий показник надійності забудовника — ціна квадратного метра. Якщо ціни набагато нижче, ніж у компаній-конкурентів — це привід задуматися про благонадійність компанії. Спокусившись низькою ціною, ви ризикуєте стати жертвою шахрайської схеми.
Порівняти ціни у різних забудовників можна самостійно за допомогою спеціалізованих сайтів-каталогів нерухомості.

Перевірити забудовника за допомогою інтернет-ресурсів

Для перевірки репутації забудовника краще залучити професійного юриста, якому довіряєте. Але якщо такої можливості немає, це можна зробити самостійно за допомогою наступних ресурсів:

 • Сайт Державної архітектурно-будівельної інспекції
  На сайті Держархбудінспекції можна ознайомитися з інформацією про об'єкт, що будується і зі списком документів, які видали будівельної компанії (ліцензія, дозвіл на будівництво, опис та категорію об'єкта, відомості про замовника, проектувальника, підрядника).
 • Сайт Міністерства юстиції України
  На сайта Міністерства юстиції України міститься інформація про приватних підприємців і юридичних осіб. Зробивши запит, ви дізнаєтеся: дату реєстрації компанії, дані засновника, розмір статутного капіталу.
 • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
  У Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно можна отримати інформацію про власника і призначення земельної ділянки. Зробити це можна за адресою, реєстраційному або кадастровому номеру.
 • Реєстр судових рішень
  Перевірити репутацію забудовника можна за допомогою реєстру судових рішень. Тут міститься інформація про майнові спори і банкрутство підприємств. Для цього в параметрах пошуку потрібно ввести дані забудовника, підрядника, проектувальника та інших що беруть участь в угоді осіб.
 • Кадастрова карта
  Публічна кадастрова карта допоможе дізнатися власника або орендаря земельної ділянки, цільове призначення, площа, кадастровий номер.
 • Асоціація допомоги постраждалим інвесторам
  На сайті асоціації наданий список існуючих проблемних будівництв і забудовників замішаних в скандалах. Тут можна знайти докладний звіт по кожному незаконно возводимому спорудження (інформація про судову тяганину, відеоматеріали, відгуки інвесторів, думка фахівців). Якщо забудовник має відношення до одного з таких об'єктів, укладати договір з ним не рекомендується.
 • Форуми та соціальні мережі
  На тематичних форумах і групах в соціальних мережах можна поспілкуватися і обговорити існуючі проблеми з колишніми і нинішніми інвесторами. Основний недолік подібних ресурсів — завідомо неправдиві негативні відгуки конкурентів. Тому, будьте пильні і довіряйте тільки відгуками, які підкріплені доказами (копії документів з порушеннями і фото стану будівельного об'єкта).

Перевірити дозвільну документацію забудовника

З дозвільною документацією можна ознайомитися на офіційному сайті забудовника або в відділі продажів. Відсутність повного пакету документів тривожний знак, і від послуг такого забудовника краще відмовитися. Вам повинні надати наступні документи:

 • Ліцензію, що підтверджує право компанії здійснювати будівельні роботи.
 • Правовстановлюючі документи на землю.
  Зверніть увагу на терміни оренди та цільове призначення земельної ділянки. Якщо земля у забудовника в власності, у відділі продажів вам нададуть виписку з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. Якщо ділянку в оренду, вам пред'являть договір оренди. Термін дії оренди повинен закінчуватися пізніше, ніж термін здачі будинку в експлуатацію, заявлений будівельною компанією.
 • Дозвіл на будівництво від державних органів, де повинна бути вказана поверховість будинку і кількість секцій.
 • Документи, в яких вказані дані забудовника, замовника, проектувальника, власника земельної ділянки.

Уважно вивчіть отримані копії документів і перевірте їх достовірність за допомогою зазначених вище державних ресурсів. Пильність і ретельність перевірки допоможуть вибрати надійного забудовника і убезпечать ваші інвестиції в нерухомість.