Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Як обрати міжкімнатні двері

Опис основних видів міжкімнатних дверей
Як обрати міжкімнатні двері

Сьогодні ми розповімо про основні види та особливості міжкімнатних дверей. Невірно підібрані двері можуть зіпсувати навіть найвишуканіший і дорогий інтер'єр. Крім того, потрібно враховувати не тільки колір, але і зручність експлуатації, а так само довговічність виробів. Які ж двері підійдуть саме вам? Давайте розбиратися.

Міжкімнатні двері за способом відкривання

  • Розстібні. Найбільш популярний і практичний вид міжкімнатних дверей. Їх проста конструкція складається з двох частин: дверної коробки і безпосередньо самих дверей, з'єднаних спеціальними шарнірами — петлями або навісами. Зустрічаються одностулкові і двостулкові варіанти. Такі двері максимально надійні і прості в експлуатації, добре захищають від шуму, за ними легко доглядати.
  • Розсувні або двері-купе. Полотно таких дверей кріпиться на направляючу рейку, по якій і відбувається рух для закриття або відкриття дверного отвору. Такі рейки можуть розташовуватися як зверху, так і зверху і знизу. Це найбільш економічна конструкція в плані простору. Однак, у них набагато нижче тепло - і шумоізоляція, їх не так просто кріпити і ремонтувати, як попередній варіант.
  • Доладні. Якщо ви хочете заощадити місце, але простір навколо дверного отвору не дозволяє розмістити розсувні двері, то розгляньте варіант дверей «гармошкою». По суті, це суміш вищеописаних варіантів. Дверне полотно розділене на кілька стулок, з'єднаних шарнірами. При закритті дверей секції переміщаються по спеціальній направляючій і зі складеного положення утворюють єдину площину. При відкритті — складаються за типом книжки або гармошки. Досить зручна конструкція. Але слід враховувати, що шарніри в таких дверях є слабким місцем як в плані довговічності, так і вартості.
  • Маятникові. Такі двері схожі на розстібні, але з відмінністю в тому, що вони здатні відкриватися в будь-яку сторону. Секрет такої можливості в особливому механізмі, який може навіть дозволяти дверям обертатися навколо своєї осі. Безсумнівно, це дуже зручна і цікава конструкція, але досить дорога за вартістю, з не дуже хорошою шумоізоляцією.

Міжкімнатні двері за матеріалами

  • Щитові. Довговічні і недорогі двері. Конструкція представляє з себе жорсткий каркас, покритий листовою накладкою з МДФ, ДСП або фанери. Зовнішній шар найчастіше фарбується, шпонується або ламінується. Всередині розміщується утеплювач. Такі двері мають гарну шумоізоляцією і вологостійкість.
  • Фільончасті. У цих моделях також присутній жорстка рама. Полотно двері представляє з себе набір так званих фільонок, тобто вставок з різних матеріалів, які зазвичай кілька тонше основи, розташованої по периметру. Завдяки цьому прийому вдається створити ексклюзивні форми і моделі. Вставки можуть бути виготовлені з цільного дерева, фанери, МДФ, скла та інших матеріалів. Непогана шумоізоляція і надійність.
  • Царгові. Схожа конструкція з фільончастими. Відмінність в тому, що замість фільонок використовуються царги — більш широкі і товсті перемички. Між ними зазвичай розташовують тонкі пластини з металу, скла або інших матеріалів. Такі двері більш міцні.
  • Погонажні. Тут каркас складається лише з двох масивних вертикальних брусів. Між ними найчастіше розміщують декоративну вставку з товстого загартованого скла або металу.

Асортимент міжкімнатних дверей величезний. Вартість також має широкий діапазон. Вибирайте, консультуйтеся з дизайнером інтер'єру. Ми тільки хочемо порекомендувати утриматися від занадто дешевих, в основному китайських моделей.