Шумоізоляція в квартирі

Тиша в будинку — запорука як психічного, так і фізичного здоров'я. Напевно, кожен з нас хоча б раз стикався з проблемою, коли шум від сусідів доставляє сильний дискомфорт. Раз і на завжди позбутися цієї проблеми можна виконавши шумоізоляцію своєї квартири. Це особливо актуально для квартир в новобудовах, адже ви наперед не знаєте, які саме сусіди вам дістануться. До того ж, все частіше майбутні мешканці роблять звукоізоляцію щоб не заважати власними вечірками і гучною музикою іншим жителям будинку. У будь-якому випадку, захистити себе та інших від зайвого шуму — означає в рази підвищити комфорт проживання, зробити свій будинок дійсно затишним або по-справжньому святковим, не звертати уваги на чужі примхи і жити в своє задоволення! У цій статті ми познайомимо вас з основними поняттями шумоізоляції в багатоповерхових будівлях.
Види шумів
- Повітряний. Виходячи з назви, це звуки, які поширюються в повітряному середовищі. До них відносяться шум від працюючих електроприладів, музика, розмови, вуличний шум.
- Ударний. Такий звук виникає при ударі двох твердих тіл. Він поширюється в щільному середовищі — в стінах або перекриттях. Прикладом можуть служити тупіт сусідів, грюкання дверей, падіння предметів і всіма "улюблений" перфоратор.
- Конструктивний. Цей звук, як різновид ударного шуму викликаний конструктивними особливостями будівлі. Наприклад, шум ліфта, вентиляції або каналізаційних труб.
Допустимі норми шуму
Сила звуку вимірюється в децибелах. В Україні встановлені норми шуму в житлових приміщеннях і для квартир вони такі:
- 55 дБ в денний час.
- 45 дБ в нічний час.
Звичайно, вплинути на галасливих сусідів можна за допомогою законодавства та органів влади, але, як показує практика, набагато простіше виконати якісну звукоізоляцію і більше не турбуватися про такі незручності.
Матеріали і технології звукоізоляції
Максимального ефекту ізоляції шуму можна досягти лише використовуючи багатошарові конструкції з правильним і послідовним укладанням. Також потрібно подбати про звукоізоляцію не тільки стін, підлоги і стелі, але і розеток, вентиляції та інших комунікацій. Основних технологій існує дві:
- Каркасний. Такий метод схожий на монтаж звичайного гіпсокартону. Спочатку встановлюється конструкція з металу або дерева, простір заповнюється звукоізоляційним матеріалом, поверх кріпиться гіпсокартон, ізолюються шви. Як матеріал використовуються різні види ват.
- Безкаркасний. Тут потрібне додаткове вирівнювання стін щоб забезпечити максимальний контакт звукоізолюючого матеріалу зі стіною. Спеціальні звукоізоляційні плити кріпляться безпосередньо на рівну стіну, після чого виконується ізоляція швів і чистова обробка.
Технологія ізоляції стелі схожа, але замість гіпсокартону зазвичай використовується підвісна стеля. А ось що стосується підлоги, то бажано щоб звукоізоляція вже була виконана забудовником, як, наприклад в наших житлових комплексах. Технологія така: на плиту перекриття укладається спеціальне звукопоглинальне покриття, а вже на нього наноситься стяжка. Таким чином ударні шуми не поширюються на каркас будівлі і навпаки, вібрації каркаса не передаються стяжці.
Часті помилки при виконанні шумоізоляції
- Використання дешевих матеріалів, наприклад пінопласту. Вони не тільки не володіють необхідними якостями, але і можуть виділяти отруйні гази при загорянні.
- Погана підготовка поверхонь, щілин і отворів. Наприклад, монтажна піна не може вважатися повноцінним звукоізолюючим матеріалом.
- Стандартні кріплення. Для гарної шумоізоляції необхідно використовувати спеціальний кріпильний матеріал, який не буде створювати так званих, шумових містків.
- Відсутність ізоляції комунікацій і розеток.
Ми описали основні моменти, пов'язані зі звукоізоляцією квартир. Звичайно, всі роботи подібного роду можна виконати самостійно, але ми все-таки рекомендуємо звертатися до професіоналів. Це значно заощадить ваш час, а результат буде виправдовувати очікування.