Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Що таке європланування

Опис поняття європланування, євроквартири, їх плюси і мінуси.
Що таке європланування

Формулювання євроквартири або європланування часто спливає серед оголошень і пропозицій забудовників і дизайнерів інтер'єрів. Давайте розбиратися, що ж мається на увазі під цим терміном, розглянемо особливості, плюси і мінуси такої організації житлового простору.

Європлануванням можна назвати таке планування, де простір вітальні об'єднано з кухнею. Основною відмінною рисою в порівнянні зі стандартними квартирами є збільшення гостьової площі і зменшення спальної. В основному, це так звані «євродвушка» і «євротрьошка». По суті євродвушка — це квартира з однією спальною і вітальною, яка об'єднана з кухнею. Такий тип житла можна порівняти зі звичайній двокімнатній квартирою, хоча, звичайно, повноцінна «двушка» більша за площею і дорожче відповідно. Часто можна бачити таке формулювання, як «квартира-студія». Це окремий випадок європланування, а точніше, єврооднушка. У ній усього одна кімната, яка об'єднує в собі вітальню, спальню і кухню. Відокремлений в такому плануванні лише санвузол.

Трохи історії. Перша квартира-студія з'явилася ще в 20-х роках минулого століття в США. У нас почали набирати популярність такі планування тільки на початку 2000-х і вже пізніше до таких квартир стали додавати кімнати-спальні.

Які ж плюси і мінуси є у євроквартири в порівнянні зі звичайними квартирами?

Основний плюс — це економія коштів. Квартири такого формату значно дешевше. Наприклад, купуючи у забудовника однокімнатну квартиру з вільним плануванням, ви легко можете перетворити її в євродвушку. Організація простору по типу євроквартири значно скорочує кількість невикористаної або рідко використовуваної площі, такої як, наприклад, коридор. Адже в деяких квартирах площу коридору можна порівняти з площею однієї з кімнат.

З мінусів можна відзначити меншу приватність, адже одна з кімнат ніяк не ізольована від гостьової зони і кухні. До того ж, спільна з кухнею зона може стати причиною накопичення запахів, пов'язаних з приготуванням їжі. Хоча, ця проблема зазвичай вирішується установкою потужної витяжки.

Підсумувавши, можна сказати, що європланування — досить цікаве і вигідне рішення, особливо для сучасної молоді, яка вважає за краще галасливі вечірки, ніж домашній спокій і затишок, вони проводять не так багато часу в квартирі.