Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Що купити: квартиру в новобудові або вторинне житло?

Як обрати квартиру в новобудові і на вторинному ринку. Поради професіоналів.
Що купити: квартиру в новобудові або вторинне житло?

Обираючи квартиру, потенційні покупці не рідко задаються питанням, що ж краще — новобудова або вторинне житло. І той і інший вид нерухомості має свої переваги і недоліки, проаналізувавши які покупець приймає рішення про придбання. У даній статті ми допоможемо розібратися в цьому питанні і зробити правильний вибір.

Ризики

Причиною максимального занепокоєння у покупців житла є можливість бути ошуканими. Жертвою шахрайства може стати і покупець вторинного житла, і інвестор в первинну нерухомість, що обрав недобросовісного забудовника.

Придбання квартири в споруджуваному будинку є не покупкою, а інвестицією. Основний ризик для інвестора полягає в шахрайстві або банкрутстві забудовника. Будинок можуть не добудувати або не ввести в експлуатацію, затримати терміни здачі, Не оформити право власності, не підключити комунікації. Є багато приводів заморозити будівництво і, на жаль, не всі вони передбачувані. В цьому випадку можна залишитися і без грошей, і без квартири.

Виходячи з цього, ми настійно рекомендуємо звертатися тільки до надійних забудовників з перевіреною репутацією. Компаніям, на рахунку яких достатня кількість успішно реалізованих проектів, вчасно введених в експлуатацію. Уважно вивчайте всі документи на нерухомість та договір купівлі-продажу, консультуйтеся з фахівцями.

Вторинне житло також має свої недоліки у вигляді несподіваних спадкоємців, прописаних мешканців, кредитів під заставу і заборгованостей. До того ж, купуючи "вторинку", можна стати жертвою спланованої шахрайської схеми.

Терміни

При купівлі квартири на первинному ринку доведеться якийсь час почекати завершення будівництва і ремонту. Основною перевагою вторинного житла, є можливість купити реально існуючу квартиру і відразу ж в неї в'їхати. Тим не менш, вона також потребуватиме ремонту. Хоча, мінімальними умовами для життя вона все ж облаштована.

Ціна

При всіх наявних недоліках "вторинки", саме тут ціна значно вища. Квартири на вторинному ринку на 10 – 25 % дорожче, ніж на первинному. А інвестуючи в новобудову на початковому етапі будівництва, можна заощадити до 35% вартості в порівнянні з ціною на житло у вже введеному в експлуатацію будинку. А варіант з розстрочкою від забудовника і відносно невеликим початковим внеском, особливо в умовах відсутності доступного іпотечного кредитування, роблять житло на первинному ринку більш привабливим.

Звичайно ж, необхідно врахувати, що квартири від забудовника передаються покупцеві, найчастіше, без внутрішньої обробки. На капітальний ремонт доведеться витратити деякі часові і фінансові ресурси.

На вторинному ринку дешеве і якісне житло є великою рідкістю, а квартира з гарним сучасним ремонтом буде коштувати чималих грошей.

Варто звернути увагу, що на ціноутворення нерухомості впливають такі фактори, як місце розташування об'єкта, якість будівельних робіт, загальний стан квартири і територій загального користування, соціальне оточення, інфраструктура, транспортна розв'язка.

Ціни на первинну і вторинну нерухомість формуються за різними принципами. Будівельні компанії при формуванні цін орієнтуються на купівельну спроможність населення, їм необхідно якомога швидше реалізувати свій товар і вкласти отримані гроші в новий проект. Тоді як у продавця на вторинному ринку такої проблеми немає, і він може скільки завгодно тримати потрібну йому ціну.

Комунікації та планування

Основним недоліком вторинного житла є його поважний вік. Критерії та стандарти якості будівництва постійно вдосконалюються і розвиваються. Сучасні матеріали і технології не порівнянні з тими, що застосовувалися при будівництві старих будівель. Тому "вторинка" за багатьма показниками поступається новобудовам.

Нові будинки зводяться за сучасним нормам і стандартам, вони обладнані якісними безшумними ліфтами, новими комунікаціями, звуко - і теплоізоляцією. Планування квартир відрізняється підвищеною комфортністю.

Будинках старого фонду властиво плачевний стан внутрішньобудинкових комунікацій, несучих конструкцій і перекриттів, велика втрата тепла, відсутність шумоізоляції. Крім того, у вторинному житлі ви не зможете істотно змінити планування.

Інфраструктура і території загального користування

Сучасні забудовники намагаються подбати про розвиток інфраструктури і територій загального користування. Старі будинки рідко можуть похвалитися гарною обробкою коридорів, чистотою в під'їзді, сучасними ліфтами, комфортними зонами відпочинку. Купуючи квартиру в новобудові, ви отримуєте все це, і набагато більше. Не варто забувати про наявність парковки, коморах приміщеннях, камерах відеоспостереження, службі безпеки, дитячих і спортивних майданчиках, зелених зонах. А завдяки тому, що забудовник часто відводить перші поверхи під комерційні площі в новобудовах можна знайти магазини, спортклуби, центри дитячого розвитку.

Ще однією істотною перевагою нових житлових комплексів, є наявність власних експлуатаційних служб. Вже на початковому етапі будівництва забудовник укладає договір з керуючою компанією на надання всього спектру комунальних послуг. Що дозволяє не турбуватися про чистоту і благоустрій території, вивезення сміття, а будь-які несправності будуть оперативно усунені.

Висновок

Беручи до уваги все вищесказане, ми рекомендуємо, перш за все, звернути увагу на будинки, що будуються у Вашому місті. Якщо покупка житла не є терміновою необхідністю, а розглядається, скоріше, як вигідне довгострокове вкладення, квартири в новобудовах, безсумнівно, перемагають у цій суперечці. Звичайно, ідеальний варіант — це нове житло у вже добудованому і зданому в експлуатацію будинку. Але ціна квадратного метра в такому випадку буде значно вище перших двох варіантів. Так чи інакше, вибір залишається за вами. Ми, зі свого боку, завжди будемо раді допомогти вам професійною консультацією.