Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Ремонт квартири для здачі в оренду

Поради по ремонту та обстановці квартири для здачі в оренду
Ремонт квартири для здачі в оренду

Ринок орендної нерухомості постійно зростає, що означає і зростання конкуренції серед орендодавців. Така тенденція змушує знижувати вартість оренди, зменшуючи прибуток і збільшуючи терміни повернення інвестицій. Які є виходи з ситуації, що склалася? Давайте розбиратися.

Фактори, що впливають на вартість орендної плати

 • Район, в якому знаходиться будинок. У центральних районах міста вартість оренди в середньому вище на 10-15%.
 • Тип будинку. У сучасній будівлі при тому ж розташуванні і ремонті орендна плата може бути вище на 25%, ніж в старих будинках.
 • Якість ремонту. Хороший ремонт може підвищити вартість оренди на 10-20%.
 • Наявність меблів і техніки. Ціна оренди квартири з якісними меблями і побутовою технікою збільшується до 30% в порівнянні з порожньою квартирою.

Більшості сучасних орендарів важлива наявність техніки і хорошого ремонту. Тому важливо привести квартиру в належний вигляд, збільшивши тим самим розмір орендної плати. Розмір коштів, необхідних для цього визначає сам орендодавець, ми лише дамо деякі поради.

Хто орендар

Дуже важливо визначити портрет майбутнього орендаря. Для цього оцініть тип вашого житла. Визначте положення. Якщо будинок знаходиться на околиці міста, то робити дорогий ремонт в квартирі немає особливого сенсу. На вартість оренди це вплине незначно. Люди з великим достатком навряд чи захочуть знімати таку квартиру. У разі, якщо будівля розташована в районі вокзалу, то ваші клієнти — відрядження, бізнесмени або туристи. Тут можна вигідно організувати подобову оренду. У спальних районах вашими клієнтами в основному будуть молоді сім'ї або самотні люди. Тому не розраховуйте на великий бюджет. Центральні райони дають простір для маневру. Тут дуже багато буде залежати від начинки самої квартири. Коли образ вашого клієнта буде готовий, можна починати планувати ремонт.

Скільки потрібно інвестувати в ремонт квартири

Не маючи належного досвіду, досить складно прорахувати потрібну суму, яку доведеться витратити на ремонт. Ось кілька порад, які вам допоможуть:

 • Тверезо оцініть наявні кошти, які ви готові витратити. Краще зробити недорогий ремонт, але вкластися в короткі терміни і вже найближчим часом почати отримувати прибуток, ніж робити ремонт довгі місяці, поступово вкладаючи все нові і нові особисті гроші.
 • Орієнтуйтеся на портрет вашого орендаря. Виконайте ремонт під стать людям, які будуть проживати в цій квартирі. Це може бути шикарна техніка і меблі для мешканців з великим доходом або недорогі, але зносостійкі практичні матеріали для сімей із середнім достатком. Головне-чистота і практичність.
 • Скористайтеся допомогою фахівців. Розрахувати точний кошторис і скорегувати бюджет вам допоможуть дизайнер інтер'єру і виконроб будівельної бригади. Радимо скористатися послугою «ремонт під ключ». Це значно заощадить ваші час і кошти.

Вважається, що ефективний розмір інвестицій в ремонт і техніку повинен бути на рівні вартості орендної плати за 6 місяців.

Обов'язкові роботи і техніка

 • Чорнова обробка. Щоб під час здачі квартиру в оренду не виникало аварійних ситуацій, необхідно замінити або хоча б відремонтувати всі комунікації. Дуже важливо якісно виконати стяжку підлог і вирівняти стіни, адже це основа майбутнього ремонту. Є сенс зробити гідроізоляцію всіх "Мокрих" Зон в квартирі.
 • Чистова обробка. Вибирайте світлі тони і практичні матеріали. Пам'ятайте, що ви робите ремонт не для себе. Нейтральні тони підійдуть майже всім орендарям, а практичні, може часто і недорогі матеріали, можуть заощадити вам хорошу суму в майбутньому.
 • Меблі. Не варто піддаватися спокусі здати квартиру без меблів. Попит на таке житло набагато менше. Нехай це буде недорогі, але якісні меблі, які можна легко відремонтувати і оновити. М'які меблі краще забезпечити змінними чохлами, які можна випрати в разі потреби. Тип і кількість меблів розраховується виходячи з кількості кімнат і мешканців. Часто для початку можна обзавестися необхідним мінімумом, а потім докупити ті меблі, які будуть потрібні реальним квартиронаймачам. Обов'язково обговоріть такий варіант з орендарями заздалегідь, нехай їх не бентежать порожні місця і відсутність того чи іншого предмета в інтер'єрі.
 • Техніка. Побутові прилади повинні бути в хорошому робочому стані. Не обов'язково купувати нові. Високоякісна техніка буде служити довгі роки і тут можна звернути увагу на старі або вітринні варіанти.
 • Сантехніка. Обов'язково встановити якісну сантехніку, бажано з датчиками води. Це захистить вас від несподіваних витрат на ремонт власного і сусідського житла.

Підводячи підсумок, можна сказати, що для того, щоб здати квартиру дорожче, необхідно інвестувати певну кількість коштів і часу в ремонт. Свіжа обстановка, чистота і хороша побутова техніка — це запорука вашого успіху.