Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Марки, класи, характеристики і призначення бетону

Опис основних марок, класів і характеристик бетонів
Марки, класи, характеристики і призначення бетону

Монолітно-каркасна технологія будівництва сьогодні найбільш популярна серед забудовників україни. Основний матеріал, який використовується для даного типу будівництва — це бетон. Сьогодні ми розберемо, чим відрізняються марки бетону, які вони мають відмінності і призначення.

Головні характеристики бетону - його міцність, рухливість, водонепроникність і морозостійкість.

Міцність бетону відповідає його класу і визначається за кількома критеріями:

  • Міцність на стиск. Підраховується при стисненні пресом кубічного зразка бетону 150×150 мм. При цьому бетон повинен бути витриманий протягом 28-ми діб після відливу.
  • Міцність на розтягування при вигині. Ця характеристика враховується під час проведення проектних робіт. Її розрахункові значення можна отримати у відповідних проектних інститутах, тому що лабораторно досить складно створити необхідні для випробувань умови.
  • Передавальна міцність. Дана характеристика позначає міцність бетону в момент обтиску при передачі напруги арматури бетону.

Рухливість — це здатність суміші розпливатися під дією власної ваги. Різниться 4 ступеня рухливості: Менше 1-2 см, менше 10 см, менше 10-15 см і менше 20 см.

Водонепроникність — визначається кількістю атмосфер, при яких бетон не пропускає воду. Для збільшення даного параметра використовуються спеціальні добавки, що створюють в матеріалі систему замкнутих пір.

Морозостійкість — здатність витримувати багаторазове замерзання і відтавання в насиченому водою стані без значної втрати міцності.

Нижче розглянемо основні марки і класи бетонів:

М-100 (B 7.5) в основному, застосовується для підготовчих робіт. Суміш тонким шаром наноситься на піщану подушку, після чого починаються арматурні роботи і заливка більш міцних бетонних сумішей.

М-150 (B 12, B 12.5) також застосовується для підготовчих робіт, виконання стяжок підлог, фундаментів невеликих споруд і дорожніх покриттів.

М-200 (B 15) напевно, найбільш популярна марка бетону. Використовується для спорудження стяжок підлог, фундаментів, вимощень, доріжок, сходів та інш.

М-250 (B 20) застосовується для виготовлення монолітних фундаментів, вимощень, доріжок, сходів, підпірних стін.

М-350 (B 25) використовується при створенні монолітних фундаментів, пальово-ростверкових залізобетонних конструкцій, плит перекриттів, колон, ригелів, балок, монолітних стін, чаш басейнів та інших відповідальних конструкцій.

М-400 (B 30) може вже застосовуватися для будівництва мостових конструкцій, гідро-технічних споруд, спеціальних залізобетонних конструкцій, колон, ригелів і балок з підвищеними характеристиками.

Бетони більш високих марок використовуються у випадках зі специфічними вимогами, наприклад при будівництві дамб, метро, банківських сховищ.