Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Цікаві факти про будівництво — частина 5

Готель Intercontinental Shanghai Wonderland — райський куточок на місці занедбаної каменоломні
Цікаві факти про будівництво — частина 5

Кілька років тому, на місці занедбаного кар'єру, що утворився внаслідок видобутку каменю, відкрито унікальний готель Intercontinental Shanghai Wonderland. Готель розташований в районі Сунцзян, всього за півсотні кілометрів від центру Шанхаю.

У будівлі всього 18 поверхів, з яких 2 верхні знаходяться вище рівня землі, а два нижніх - під водою. У надземній частині готелю розташовані конференц-зал місткістю до 1000 осіб, великий зал для урочистостей, ресторани та кафе. На підводних поверхах знаходиться ресторан з видом на акваріум, а 337 житлових номерів розміщені на 14 поверхах між цими зонами.

Автор проекту будівлі - британська компанія InterContinental Hotels Group, яка отримала за нього номінацію на премію на Всесвітньому фестивалі архітектури у 2009 році. Крім цього, на реалізацію проекту китайськими інвесторами виділено 555 млн. доларів США. Розробкою концепції будівлі, у свою чергу, зайнялася фірма JADE+QA на чолі із Мартіном Джохманом.

«Під час роботи над ідеєю готелю я відштовхувався, насамперед, від природного середовища кар'єру, а також спирався на базові принципи даосизму. Будівля і навколишній кар'єр повинні були бути ідеально збалансовані, як символ інь ян», - сказав Джохман.

Втіленням цієї ідеї стало відразу кілька родзинок готелю: поверхню кар'єру було перетворено на озеро, а на даху розбито кілька висячих садів. Між садами та озером споруджено 60-метровий вертикальний атріум зі скла, що символізує водоспад. Також, на території готелю розташовано безліч спортивних зон, що включають як класичні спортивні майданчики, так і місця для екстремальних видів спорту.

Звичайно, використання занедбаних промислових об'єктів у комерційних цілях — не новинка, але таке переосмислення простору колишньої каменоломні може стати поштовхом для будівництва подібних будівель не лише в Китаї.