Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

Цікаві факти про будівництво — частина 3

Добірка цікавих фактів про будівництво
Цікаві факти про будівництво — частина 3

Найменший хмарочос у світі

Як існує найвищий хмарочос, так є найменший. І є він таким зовсім не тому, що побудований досить давно і нові будинки перехопили у нього пальму першості. Ні, ця будівля — плід досить неординарної афери, провернутої на початку минулого століття в місті Вічіто-Фолс, штату Техас, США. Завдяки відкриттю в 1912 році родовища нафти поблизу міста, його населення стало швидко зростати. Крім іншої інфраструктури, бізнесменам того часу в терміновому порядку знадобилися офісні будівлі. Попит народжує пропозицію і найяскравішою з них став проект Дж. Д. Макмаона. Він готовий був побудувати офісний центр висотою 480 футів (146 метрів) вартістю 200 000 доларів. Сума на ті часи чимала, проте нижче очікуваної для такого сміливого проекту. Отримавши кошти, Макмаон в найкоротші строки побудував невелику вежу в 4 поверхи і зник з міста. Природно, інвестори подали позов до суду, але суддя виніс рішення на користь Макмаона. Виявилося, що в проектних кресленнях була вказана висота не в футах, а в дюймах. Таким чином, за паперами виходило, що будівельник виконав свою частину договору в повній мірі. Позивачі просто не приділили вивченню документів належної уваги. На даний момент будинок оголошений історичною пам'яткою штату Техас і включений до Національного реєстру історичних місць.

Солов'їні підлоги

В Японії за часів ніндзя і сьогунів був винайдений особливий спосіб укладання підлоги, при якому до балок, що підтримують мостини, за допомогою металевих шипів кріпилися особливі скоби довжиною близько 12 см. Коли людина наступає на таку підлогу, скоби приходять в рух і створюють звуки, схожі на пташиний спів. Конструкція ця проектувалася зовсім не для того, щоб порадувати слух мешканців будинку, але з метою попередити мешканців про можливе вторгнення чужинця. Важливо відзначити, що чим обережніше ворог ступав на таку підлогу, тим звуки ставали голоснішими. Це була не єдина перешкода на шляху ніндзя, але, виходячи з легенд саме вона зупиняла багатьох найманців від прийняття рішення проникнути в покої сьогуна. Найвідомішою будовою з співаючими підлогами став палац Ніномару в місті Кіото. Він внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і сьогодні доступний для відвідування туристам.

Країна бункерів

Албанія — країна, яка в минулому столітті належала до соціалістичного табору. Її, як і багато інших республік, не оминула доля учасників холодної війни, залишивши після себе неймовірний за своїм масштабом оборонний комплекс. У 1967 році Енвер Ходжа, перший секретар і Верховний головнокомандувач Албанії, запустив програму з бункеризації держави. Проходила вона протягом майже 20 років. За цей період албанці зуміли побудувати понад 170 000 захисних бетонних споруд, що становить приблизно 6 штук на кожен квадратний кілометр. Бункери досі є невід'ємною частиною албанського пейзажу, деякі переобладнані місцевими жителями в кафе, готелі або сільськогосподарські сховища.