Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

5 головних принципів ідеальною дитячої кімнати

Поради щодо оформлення дитячої кімнати
5 головних принципів ідеальною дитячої кімнати

Для кожної дитини його перша кімната — чарівний простір, з якого він починає своє знайомство з навколишнім світом. Від того, яким буде цей простір, багато в чому залежить розвиток малюка і його майбутнє. Тому вкрай важливо приділити достатньо уваги облаштування дитячої та поставитися до цієї справи серйозно.

Положення дитячої в квартирі

Перед початком облаштування кімнати для дитини необхідно визначитися, яка саме з кімнат найбільш підійде для цього. Перш за все, варто звернути увагу на те, щоб в ній був максимум природного світла, низький рівень шуму і достатня температура повітря. У кімнаті обов'язково має бути велике вікно з захистом від дітей. Бажано вибирати східну або південно-східну сторону будівлі, якщо є така можливість. Потрібно пам'ятати, що вологість і температура в дитячій повинні бути вище, ніж потрібно для звичайних кімнат. Це 22-24 °с і 65-70% відповідно.

Штучне освітлення

Як і природне освітлення, штучне також грає важливу роль. У кімнаті повинні бути присутні кілька джерел світла. Центральне, в міру яскраве джерело світла може бути невеликою люстрою або світильником. Можна використовувати цікаві дизайнерські люстри у вигляді тематичних іграшок. Обов'язковим елементом є настільна лампа. Вона повинна бути яскравою з білим світлом, без відхилення в теплі або холодні тони. Нічник біля ліжка також не буде зайвим. Він повинен давати м'яке, але в той же час, достатне для вечірнього читання, світло.

Колірна палітра

Уважно підбирайте кольори для дитячої кімнати. Насичені агресивні відтінки варто відразу відкинути, навіть якщо це фірмовий колір улюбленого супергероя. Тут будуть більш доречні пастельні спокійні кольори світло-оранжевого, брудно-блакитного, фісташкового, трав'яного відтінків. Ми б не рекомендували використовувати червоний або рожевий кольори, навіть, якщо це кімната принцеси. Краще вибрати бежеві відтінки. Невеликі контрастні елементи того ж рожевого кольору допустимі.

Зонування кімнати

Зонування — це, мабуть, найбільш важливий прийом. Варто розмежувати область для сну і відпочинку, навчання і творчості, ігор та розваг. Кращий спосіб добитися бажаного результату — зонування за допомогою меблів.

Меблі для дитини

Перш за все, меблі повинні бути практичними. Хорошим рішенням буде меблі-трансформери. Вони збільшать вільний простір, який так необхідний малюкам. Дитині знадобиться робочий стіл в навчальній зоні, яку при бажанні можна розмістити під ліжком-горищем. Тут же бажано повісити кілька поличок або поставити стелаж для книг і дрібних речей. Добре, якщо в кімнаті буде присутна ігрова зона з шведською стінкою. Шафа для одягу також обов'язкова. Можна додати комод, де будуть зберігатися постільна білизна та особисті речі дитини. Ліжко має бути з хорошим ортопедичним матрацом.

Звичайно, не можна вирішувати, яким буде оформлення кімнати дитини-підлітка самостійно. Прийміть спільне рішення, яке не буде суперечити корисним правилам і, в той же час, влаштує мешканця кімнати.