Взаємодіючи з сайтом, ви погоджуєтесь з політикою конфіденційності.
Увага!

Ви використовуєте застарілий браузер Internet Explorer. Внаслідок цього сайт може працювати неправильно.

Будь ласка, скачайте та встановіть будь-який інший сучасний браузер. Це дозволить нашому та іншим сайтам продемонструвати більше можливостей.

Скачати сучасний браузер
Ігнорувати проблему і перейти на сайт

10 порад з дизайну інтер'єру маленької квартири

Корисні поради з оформлення невеликих квартир
10 порад з дизайну інтер'єру маленької квартири

У цій статті ми виклали кілька основних правил з дизайну інтер'єру маленьких квартир, дотримуючись яких ви зробите ваше житло затишним і цікавим. Проектуючи дизайн інтер'єру в малогабаритній квартирі, необхідно пам'ятати головне — всі деталі інтер'єру в такому приміщенні повинні бути спрямовані на візуальне збільшення простору.

1. Перепланування

Якщо ви щасливий володар квартири в новобудові, відмінним рішенням буде зробити перепланування. Найголовніше —ретельно продумати планування так, щоб воно була максимально функціональне і задовольняло потребам вашої родини. Таким чином, можна об'єднати кілька кімнат в одну велику, а зонування приміщення здійснювати за допомогою колірних контрастів, освітлення, легких перегородок або стелажів. Звичайні двері можна замінити на розсувні, вони займають зовсім мало місця і практично не помітні в інтер'єрі.

2. Єдине підлогове покриття

Створити відчуття єдиного простору і візуально збільшити обсяг приміщень можна, поклавши на підлогу одне підлогове покриття для всієї квартири. Якщо ж ви хочете урізноманітнити матеріали для обробки підлоги у кімнатах, потрібно щоб вони збігалися за кольором.

3. Цікаві колірні рішення

Думка про те, що біла стеля і світлі відтінки стіни збільшують обсяг кімнати, вже не актуально. Яскраві кольори, глибокі відтінки і цікаві принти зроблять інтер'єр більш виразним. Головне — ретельно підбирайте палітру. Всі кольори в інтер'єрі повинні гармонійно поєднуватися між собою.

4. Оздоблення стін

Використання різноманітних матеріалів і текстур в обробці стін дозволяє створити по-справжньому ефектний інтер'єр. Це особливо важливо в малогабаритній квартирі. Чим цікавіше буде інтер'єр, тим менше уваги будуть звертати на розмір квартири. Тому, в маленьких приміщеннях так важливо вміння дизайнера створювати зорові ілюзії. Можна декорувати одну стіну шпалерами з оригінальним малюнком або пофарбувати яскравою фарбою, а інші три і стелю покрити фарбою пастельних відтінків. Такий акцент відверне увагу від розміру приміщення. Візуально збільшити висоту стелі можна за допомогою шпалер з вертикальною смужкою і іншими геометричними вертикально орієнтованими візерунками.

5. Непомітні системи зберігання речей

У малогабаритній квартирі правильна організація зберігання дуже важлива. Щоб максимально ефективно використовувати простір, слід зупинити вибір на прихованих системах зберігання. Велика вбудована шафа-купе — відмінний варіант. Для того, щоб шафа зливалася з обстановкою, пофарбуйте її в колір стін. Ще один цікавий підхід — навісні шафи під саму стелю. Вони дозволяють задіяти простір по вертикалі. У ніші також можна обладнати шафу з великою кількістю ящиків для ваших речей. Щоб зберігати речі, якими рідко користуєтеся, зробіть антресоль. Непоганим місцем для зберігання буде простір під диваном або ліжком.

6. Освітлення

У маленькій квартирі джерел світла повинно бути багато. Використовуйте вбудовані світильники, cвітлодіодне підсвічування, настільні світильники, бра. Велика кількість світла дозволить візуально збільшити об’єм приміщення. Не варто використовувати занадто великі люстри, вони знижують рівень стелі і підкреслюють обмеженість простору. Також варто відмовитися від підлогових світильників, щоб не захаращувати простір на підлозі.

7. Вибір меблів

Оформляючи інтер'єр маленької квартири, не варто намагатися втиснути велику кількість предметів в обмежену площу. Добре продумайте які предмети меблів вам необхідні, а від яких можна відмовитися. Перевагу варто віддати вбудованим і багатофункціональним меблям. Не потрібно наповнювати квартиру великою кількістю малогабаритних меблів. Такі меблі, нехай і займає менше місця, але не дуже практичні. Краще вибрати кілька великих предметів, але простої форми. Також важливо ретельно продумати розстановку меблів, щоб все було на своїх місцях і не заважало пересуванню по квартирі.

8. Дзеркало

Дзеркала просто необхідні в маленькому просторі. Вони завжди виграшно виглядають в інтер'єрі і візуально збільшують приміщення за рахунок відображень. Тому одним дзеркалом в квартирі не варто обмежуватися. Можна зробити дзеркальною всю стіну, заховати фасади шаф за дзеркальними дверцятами або вибрати меблі з дзеркальними вставками.

9. Декор вікон

Ще один спосіб зробити кімнату візуально більше — встановити карниз уздовж всієї стіни і під саму стелю. А, щоб зробити приміщення ошатним і витонченим, варто вибрати красиві якісні штори в підлогу. Карниз повинен бути в колір стін або стелі, щоб не кидатися в очі.

10. Декоративні елементи та аксесуари

Декоративні елементи та аксесуари теж важливі. Вони привертають увагу і дозволяють правильно розставити акценти. Але декор повинен бути індивідуальним. Не заповнюйте свою квартиру масою безглуздих дрібничок. Прикрашайте свій інтер'єр предметами, які дійсно дороги вашому серцю, будуть радувати і наповнювати позитивними емоціями кожен день.